Mezoterapia włosów

Kto nie marzy o pięknych i zdrowych włosach? Nie bez powodu używamy wymyślnych szamponów i odżywek, staramy się też poddawać co jakiś czas zabiegom, dzięki którym nasze włosy będą piękne i gęste. Tymczasem zdrowe włosy, to przede wszystkim zdrowa skóra głowy, dzięki której każda fryzura będzie zjawiskowa.

Oczywiście, kondycja naszej skóry nie zawsze zależna jest od nas – właściwa dieta i pielęgnacja nie są wstanie jej zapewnić, szczególnie jeśli zmagamy się z różnego rodzaju chorobami, nie tylko skóry. W takich sytuacjach warto skorzystać z zabiegów, dzięki którym przywrócimy naszej głowie odpowiedni balans.

Mezoterapia włosów w Warszawie

Jednym z najlepszych zabiegów, dzięki któremu możemy szybko i skutecznie przywrócić odpowiedni balans naszej skórze i włosom jest mezoterapia. To zabieg, który polega na delikatnym nakłuciu skóry głowy i wpuszczeniu tam odpowiednich składników odżywczych, przede wszystkim witamin. Zabieg ten pobudza skórę głowy, w tym mieszki włosowe, co wiąże się z szybszym porostem włosów.

Zabieg ten zdecydowanie poprawia kondycję zarówno samych włosów, jak i skóry głowy, co wiąże się bezpośrednio z lepszym wyglądem włosów. Mezoterapia włosów może być stosowana zarówno u osób, które chcą przeprowadzić zabieg upiększający, jak i u osób, które zmagają się z problemami skórnymi oraz łysieniem.

Mezoterapia włosów – kto powinien z niej skorzystać?

Zabiegowi mezoterapii włosów może poddać się każdy, ale podstawowe wskazania to:

  • łysienie miejscowe spowodowane problemami hormonalnymi;
  • łysienie i nadmierne wypadanie włosów podczas ciąży;
  • słaba kondycja włosów.

Po zabiegu mezoterapii proces wypadania zostaje zahamowany, jednakże pełne wyleczenie włosów i skóry głowy obejmuje kilka zabiegów, które są rozłożone w czasie. Dokładny przebieg leczenia zależny jest od kondycji skóry, dlatego też w naszym atelier zawsze przeprowadzamy szczegółowy wywiad, aby poznać przyczyny problemu.

Czy mezoterapia włosów jest skuteczna?

Mezoterapia włosów to jeden z lepszych zabiegów poprawiających kondycję włosów. Kilka sesji jest w stanie realnie poprawić kondycję skóry, jednakże warto pamiętać, że efekt nie jest widoczny od razu. Mezoterapia jest wskazana osobom, które mierzą się z łysieniem, ale również chcą po prostu poprawić jakość swoich włosów – wszyscy bowiem wiemy, że idealna fryzura nie tylko dodaje nam blasku, ale również znacznie zwiększa pewność siebie.

Zapoznaj się także z ofertą makijażu i fryzur ślubnych!